
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Forward Current | 5 A |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Dual Anode Common Cathode |
| Reverse Current | 10 µA |
| Forward Voltage | 950 mV |
| Recovery Time | 28 ns |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Type | Rectifiers |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
